Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Zani - Me Kenge Ta Tregoj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ne syt e tu djellin e shoh
ne buzen tende puthje shijoj
te te them te dua
te shpreh dashurin
fjalet pak me duken
me keng ta them tani
te te them te dua
te shpreh dashurin
fjalet pak me duken
me keng ta them tani

kur te dergjoj
zemren ma ndez
me shpirt te dua
dhe un te vdes
dhe un si ty, ashtu mendoj
dashurin un me kte keng ty ta tregoj
te puth un ty, gjithmon me mall
ti at smjafton, ta them me fjal
dhe un si ty, ashtu mendoj
dashurin un me kte keng ty ta tregoj

kur te kam larg, ajri me mungon
kur te kam pran, koha sme mjafton
zemren un ta fala, me mbrenda dashuri
fjalet pak me duken
me keng ta them tani
zemren un ta fala, me mbrenda dashuri
fjalet pak me duken
me keng ta them tani

nje perqafim, me thot kaq shum
ne puthjen tende, po shkrihem un
ashtu si ty dhe un mendoj
dashurin un me kte keng ty ta tregoj

te dy bashk, sot dhe gjithmon
kte dashuri do ta jetoj
dhe ku erdh qasti
kur ty te pash
dashurin ton asnjeri jo smun ta ndan
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)