Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irini Qirjako - Te Rriti Mamaja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Te rriti mamaja moj
Te beri manare
Nuse bukur je ber moj
Shtatin si sorkadhe x2

Te mori babai moj
Te nxori ne valle
Te si mbajte lotet moj
Per babane ti qave x2

Ika baba ika
Mbeç me shendet
Shendet pac moj bije
Atje ku te vesh x2

Ika vella ika
Mbeç me shendet
Shendet pac moj moter o
Atje ku te veç x2

Te rriti mamaja moj
Te beri manare
Te mori bandilli moj
Te mori per fare x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)