Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irini Qirjako - Fustan Kuqe Kadife

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Tek burimi nje mengjes
lava une syte e zeze.

Prane me erdhi vashe e re
fustan kuqe, kadife.

Fustan kuqe, kadife
pse po ben sikur s'me sheh.

Tek baceja nen krua
cel nje molle e cel nje ftua.

Pres te vij ajo qe dua
leri vashe nazet e tua.

Fustan kuqe, kadife
pse po ben sikur s'me sheh.

Prane me erdhi vashe e re
fustan kuqe, kadife

Fustan kuqe, kadife
pse po ben sikur s'me sheh.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)