Irma Libohova - Ma Kishe Shtepine Ne Rruge

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ma kishe shtepine ne rruge
Kur kaloj qelloj me gure
S'jam e vetme por kam burre
Sote derezeza

C'u ngrita o moj qe ne mengjes
Te t'i shoh dy syte e zes
Moj e bij'e Xhanfizese
Zemren time se c'ma ndez

Hidhe kemben kapto gardhe
Te te shoh o moj pulpen e bardhe
Pulpa jote rrathe-rrathe
Hidhet c'e kafshon nje djale

Te me qani hallin mua
Kam mbetur jetim pa grua
Do te zbres atje ne krua
Mbase vjen ajo qe dua

Do te zbres atje ne krua
Mbase vjen ajo qe dua
Ta ze nje cike ne thua
Sote derezeza
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)