Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kujtim Prodani - Bardhesi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
sonte ne te dy vallezojme bashk
bie bor cbardhesi
neper vezullim syte e tu sec kerkojne syte e mi
eja nje cast te dalim bashk nata e bardhe po na fton bora mbi rruge paqe sjell e qet ajo zbardheron
topa bore hedhin shoket tan
bore e bardh cbardhesi
ne secilin top qe te dergoj te dergoj dashuri
qenka shume bardh sonte kjo nate
bie bore cbardhesi
eja sonte ne te dalim bashk cbardhesi bor qendrim
(2 here)"eja ne heshtem per nje cast
heshtem te dy nen nje bli
nen vezullime syt e tu kerkojn sot syt e mi
topa bore hedhin shoket tan bor e bardh cbardhesi
ne secilin top qe te dergoj te dergoj dashuri"
eja nje cast te dalim bashk nata e bardh p na fton
bora mbi rruge paqe sjell e qet ajo zbardheron
topa bore hedhin shoket tan bor e bardh cbardhesi
ne secilin top qe te dergoj te dergoj dashuri
bie bore cbardhesi
te dergoi dashuri
bie bore
eeeeeee bieeee booooore
cbardhesi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)