Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mira Konci - Te Dashures

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sonte në natë të errët të kujtoj
i trazoj une ëndrrat të këtij qyteti
të qytetit kulm a m'beson
unë i thërras n'argëtim

REF:
ënderr oh ënderr
dëshiren ti coja asaj
dhe thuaji më të dashurës
se unë një dite do të kthehem në atdhe

Ndonëse jam ndjere i vetmuar
n'atdhe kam deshirë për t'takuar
a m'beson a m'beson
Une të thërras n'argetim

REF 2X:
ënderr oh ënderr
dëshiren ti coja asaj
dhe thuaji më të dashurës
se unë një dite do të kthehem në atdhe

E dashur, Këtu jam i Vetmuar në qytet te huaj
larg prej teje, larg prej deshires
por zemrat t'bashkuar
pres më mall që t'kthehem në atdhe

REF 2X:
ënderr oh ënderr
dëshiren ti coja asaj
dhe thuaji më të dashurës
se unë një dite do të kthehem në atdhe
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)