Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili & Dani - Mbreti I Loteve

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
RAMADANI:
Lotin ta kam fshi moj vajze, kur u nisa per gyrbet...
deshta te kerkoj parajsë deshta te jetojë si mbret...
deshta te kerkoj parajsë deshta te jetojë si mbret...

GILI:
Te kam thëne o djal i ri,se gyrbeti është i zi...
n'dhe te huj bukë me kërku,sofren tande me harru...

Dashurinë nuk do ta gjesh,mbret i loteve do tê jesh...

RMADANI:
Lotin ta kam fshi moj vajzë, dhe e vura në syrin tim...
nuk kam gjetë këtu parajsë,lotët i kam pasuri...
nuk kam gjetë ketu parajsë,lotët i kam pasuri...

GILI:
Te kam thëne o djal i ri,se gyrbeti është i zi...
kërkon buza shkrumb me zjarr ujë të tokes në bunar...
Dashurin nuk do ta gjesh,mbret i loteve do të jesh...

RAMADANI:
Lotin ta kam fshi moj vajzë,loti yt sonte më vranë...
Qenka vetëm një parajsë ne dheun e tokës nanë...

GILI:
Të kam thanë o djal i ri,se gyrbeti është i zi...
kthehu djalë në token nanë,eshtrat tua ktu me i lanë...
dashurin nuk do ta gjesh,
RAMADANI & GILI
mbret i loteve do të jesh...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)