Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritfolk - Hija

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me ndjenjat jam ulur në dhomë, e bisedoj
Ato janë dashuruar me ty
unë nuk i besoj
Me hile trëndafilash dimri
që çelin mbi re, të krahasojnë
Si harqe ylberësh ku duart
rreth flokve të tu duan të qëndrojnë
Mbi udhët e fletës time
fillojnë të vrapojnë
dhe tingujt nga pas po i ndjekin
Unë për një cast ndaloj
të gjith më shikojnë
dhe nisin e presin
u them po shkoj
Hey, ta takoj.

Nga duart e ëndrrës të marr
nga yjet e ftohtë
Mbi krahët e mija të mbaj
nga ëndrra të mbroj
Rreth tëje ndjenjat e mija
dhe tingujt e lasht
një herazi thon
Ky djal që ju shihni pranë
ka shekuj me rradhë
që ju kërkon

Harroemi në brigje prekjesh
Në këngë vetëtimash
Në dete të artë buzeqeshjesh
ecim mbi perla vargjesh
Në majat e lira
ku vetëm një zë është dëgjuar
Hey hey jam dashuruar

Harroemi në brigje prekjesh
Në këngë vetetimash
Në dete të artë buzëqeshjesh
ecim mbi perla vargjesh
Në majat e lira
ku vetëm një zë është dëgjuar
Hey hey jam dashuruar
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)