Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Vllasaliu - Si Dikur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ku i ka bliret Prishtina
Varg e varg ne shetitore
A po vjen serish te dalim
Krah me krah,e dor per dore
Po ku te dalim si dikun
Oo ne Breg Diell a Velani
Serish leshon flaken e bukur
Zjarr i vjeter,zjarr i ri

x2
Kot shkojn vitet,ikin stinet
Permbi floke u ndreq kjo bore
A se shen thelle dashuria
Serish qel lule me kuror..

Ku i ka bliret Prishtina
E Germia ato hije
Si dikun prap ndizet embel
Zjarr i bukur dashurie
Po ku te dalim si dikun
Oo ne Breg Diell a Velani
Serish leshon flaken e bukur
Zjarr i vjeter,zjarr i ri

x2
Kot shkojn vitet,ikin stinet
Permbi floke u ndreq kjo bore
A se shen thelle dashuria
Serish qel lule me kuror..

Po ku te dalim si dikun
Oo ne Breg Diell a Velani
Serish leshon flaken e bukur
Zjarr i vjeter,zjarr i ri

x2
Kot shkojn vitet,ikin stinet
Permbi floke u ndreq kjo bore
A se shen thelle dashuria
Serish qel lule me kuror..
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)