Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Era Pranverore

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur agon më qesh fytyra
n’zemër m’len dashunia.
Me gëzu më grish natyra
çel pranverë si përherë.

Fluturon fluturon
në qiellin plot hare.
O erë pranverore
Ku jeta vlon fluturon
ku rriten pallate madhështore
që ngrihen për ne. x3

Në bulevardet u lulëzun mimozat
u lulëzun mimozat plot aromë.
Dashnorët presin tuj këndu pranverën
tuj këndu pranvera ne na fton,
Na fton, na fton, na fto-to-ton plot hare. x2

Fluturon, fluturon
në qiellin plot hare.
Këndon, këndon
për dashuninë këndon.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)