Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Malli

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Seç më është mbushun zemra plot me mall
seç më është mbushun zemra plot mall
për ty o vendlindja që më je shumë larg
për ty o vendlindja që më je shumë larg

fryj moj erë e ngrohtë nga liqeni i Prespës
fryj moj erë e ngrohtë nga liqeni i Prespës
që t'më sjellë fuqinë dhe shpresën e jetës
që t'më sjellë fuqinë dhe shpresën e jetës

2.
fryj moj erë e ngrohtë nga Struga e Tetova,
fryj moj erë e ngrohtë nga struga e Tetova
seç me mori malli, oh, për trojet tona,
seç me mori malli, oh, per trojet tona

fryj moj erë e ngrohtë nga Ulqini e Presheva,
fryj moj erë e ngrohtë nga Ulqini e Presheva
ngrohtësinë e juaj gjithmonë e pëlqeva
ngrohtësinë e juaj gjithmonë e pëlqeva

3.
fryj moj erë e ngrohtë n'Çamëri e n'Kosovë,
fryj moj erë e ngrohtë n'Çamëri e n'Kosovë
besa besë me ju jemi gjithmonë
besa besë me ju jemi gjithmonë

eni të gjithë të shkojmë në Tiranë
eni të gjithë të shkojmë në Tiranë
që të majmë kuvend si vllezën me nanë,
që të majmë kuvend si vllezën me nanë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)