Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerina Shalari - Zgjohem Nga Heshtja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1.
Sa e trazuar eshte kjo bote
Por une nuk dua ta besoj
Dhimbjen sdua ta mbys me lot
Dhe po kendoj qe te harroj

2.
Merzine dua ta hedh tutje
Tutje ne nje rrugetim
Gezimin ta zgjoj me nje puthje
Dhe pak muzike per shpirtin tim
Kendoj, kendoj dhimbjen harroj

3.
Dua te tremb une vertmine me muzike
Ta tremb une heshtjen, dua
Nje dite shprese u ndez dhe u fik
Vec endrra mbeti tek mua

4.
Zgjohem nga heshtja perseri
Nje aventure te r ekrijoj
Nje ze ndjej ne pafgundesi
Eshte dashuria qe kerkoj
Muzika ime merr nje enderr
Dhe e sjell ketu tek ju
Merr nje pike lot nga syri i detit
Dhe endrra behet blu

5.
Dua ta kap une casatin
Dhe s’do ta le te shkoj
Sa tinguj jete, gjeta tek kenga
Gjithmone do te kendoj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)