Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hazbi Thera - Prej Sabahit Deri N'drek

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
shefkete shefkete me mbyte me trete
ngjasht naksham lam takim
skisha pare kafe te pim
baba nana sum dhan pare
kurqysh smujsha me gjet qare
tash po dal ne pazar me vjedh
tana punt qik mi ke pshtjell
aaahhhhh kta bre
mka kap tuta mdridhet zemra
edhe me vjedh po tqojka femra

prej sabahit deri ndrek sun
vjedha ni kulet ka ra puna
ne pazar as prej te vjedhemes
spo ka hajr

prj sabahit deri ne drek sun
e vjedha ni kulet u tranova
mdulen met njerzit se kan
as ni cent

dola kah pazari ni kam ja
dhash citi pazari njerzi shum
pash ni kulet e vjedha po veq
u genjeva ja nisa kuleten
mire e hallakata ishte kan
mrena veq qertifikata tue

kontrollue ke tum dalen timi
kur e pash mrena leternjoftimi
u bona budall me met e mija
i paska mungu veq nenshtetsia
do letra trrymes i kish pa pagu
as ni cent kit kule ku me qu

e mora kuleten dola te gjamia
kur um dul perpara mue policia
mzu policia se mlen dashnia
a moj shefkete pa mu ti mete

krisi qyteti krisi pendreki
po me dhem shpina pom
dhem bubreki

mzu policija se mlen dashnia
a moj shefkete pa mu ti mete
krisi qyteti krisi pendreki
po me dhem shpina pom
dhem bubreki
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)