Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hazbi Thera - Interneti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
hi, asl pls
19, f, pr
e ti?
22, m, sk
a ki msn?
po
u knaqem n'internet

Na ka ardh ni kohe
ni zaman i lehte
po bahen martesa
neper internet
Naten n'kompjuter
tu bo muhabet
po sillem po pshtillem
me dal naj kismet

Ngoni o ju motra ngoni o ju shok
se ky interneti ishte kon si droge
ah mor kompjuter, un se pasna dit
kurr sem ka shku mendja se ti m'bahesh msit

Se'ç mu lodhen gishtat
ne mirc duke shkru
mjeri un i mjeri
kurkush s'po m'fol mu
Edhe u merzita
zemra mu dogj flak
me ngue muzik
hina ne palltak

Ngoni o ju motra ngoni o ju shok
se ky interneti ishte kon si droge
ah mor kompjuter, kurr se pasna dit
kurr sem ka shku mendja se ti m'bahesh msit

Chika po i thot djalit
him ne mesenxher
se me ka mar malli
du me t'pa n'kamer
Edhe kalle driten
se po doket terr
se pa t'pa 1her oj loçk
gjumi s'po m'merr

Edhe çikat duhet me pas marifet
mos ja lidhin nalt kur t'hin n'internet
pse kan qellu çika mos sillen si mbret
edhe na djem dina mi bo block delete
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)