Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blinera Krasniqi - S'dua Te Flas

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
cdo dite po me theret,
e as nihere s'me le rehat,
pse nuk po me lejon,
qe edhe une,te knaqem pak.

a eshte kjo dashuri,
kur me percjell si hije e zeze,
nese keshtu vazhdon,
per ne te dy,nuk ka me shpres.

s'dua te jesh ne zemren time,
s'eshte hera e pare qe ben gabime,
me ler te qete ashtu si jam,
me dhimbjen qe e kam.

s'dua te jesh ne zemren time,
s'eshte hera e pare qe ben gabime,
me ler te qete ashtu si jam,
me dhimbjen qe e kam.

nje'mije here te kam thene,
por asnjehere,nuk more vesh,
me mua ndryshe s'ben,
veq me t'mire e jo me t'keq.

a eshte kjo dashuri,
kur me percjell si hije e zeze,
nese keshtu vazhdon,
per ne te dy,nuk ka me shpres.

s'dua te jesh ne zemren time,
s'eshte hera e pare qe ben gabime,
me ler te qete ashtu si jam,
me dhimbjen qe e kam.

s'dua te jesh ne zemren time,
s'eshte hera e pare qe ben gabime,
me ler te qete ashtu si jam,
me dhimbjen qe e kam.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)