Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besim Morina - Gurbeti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
dita ma te ran une kurr skam pas
prej shtepis une kur kam dal
kam marr rrugen per gyrbet
e lash vetem nje nane te shkret

ah moj nane ah moj nane
ky gyrbet esht shum i ran
s'du tjetoj me n'ket gyrbet
me duket dita 100 vjet

refreni

O GYRBET PLOT HIDHERIME
N'TY KALOVA JETEN TIME
N'TY KALOVA KET RINI
PA ASKEND JETOJ N'VETMI

O moj nane qe je ne atdhe
ftyren time a e njee
a i njeh ti syt e mi
at kujtohet kur isha thmi

o gyrbet qofsh i mallkuar
sa shum zemra ke lenduar
sa shum zemra ike nda
t'jetojn bashk nuk ike lan

ah moj nane ah moj nane
ky gyrbet esht shum i ran
s'du tjetoj me n'ket gyrbet
me duket dita 100 vjet

O GYRBET PLOT HIDHERIME
N'TY KALOVA JETEN TIME
N'TY KALOVA KET RINI
PA ASKEND JETOJ N'VETMI
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)