Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besjan Gashi - E Kam Zakon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sja fali vetes, sa te jet jeta,
nese sti puth sot, buzet e nxeta.
Nese sme prek sot, kjo dora jote,
nuk kam arsye, te dalim sonte.

E kom zakon e kom adet,
kush m'pelqen ja fali krejt.
E kam zakon e kom adet,
vajzat si ti si lo veq vet.

E kom zakon e kom adet
kush m'pelqen ja fali krejt.
Kjo dashuri me velon ne gjak
kur nuk te sho, nuk rri rehat.

E kom zakon e kom adet,
kush m'pelqen ja fali krejt
E kom zakon e kom adet
vajzat si ti si lo veq vet.

Ne mendjen time, ti je e vetmja
ti je e fundit, dhe e verteta.
Nese sme prek sot, kjo dora jote
nuk kam arsye, te dalim sonte.

E kam zakon e kom adet,
kush m'pelqen ja fali krejt.
E kam zakon e kom adet,
vajzat si ti si lo veq vet.
E kom zakon e kom adet,
kush m'pelqen ja fali krejt.
Kjo dashuri me velon ne gjak.
Kur nuk te sho nuk rri rehat.
E kom zakon e kom adet,
kush m'pelqen ja fali krejt.
E kom zakon e kom adet,
vajzat si ti si lo veq vet.
2X
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)