Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bexhet Jagodini - Kercoves Sime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
qyteti im sa i bukur
dikur Uskana ty te thone
je i lashte eddhe i vjeter
ti o moj Kercova jone
II
edhe pse o qytet te kam large
shpirte e zemer tek ti i kam
i ri shkova e plak u ketheva
si te lash ashtu s te gjeta

II-refreni

te tregova ,te tregova
se ku eshte ajo kercova
qyteti i bukur e zemer trimi
t.rinjte i merr perendimi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)