Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Gazmend Rama - Jo Nuk Ndahet Mitrovica

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
hej le ta mer vesh e gjith bota
se nuk ndahet kurr kosova(2x)

se kosova me shqiperi digjen shkrihen per liri (2x)

ska fuqi me na nal turrin
ne mitrovic me ngrit flamurin

ska fuqi me na nal turrin hehej
n'mitrovic me ngrit flamurin.

hej mitrovic mos e trem syrin sguxon
kush met ngul kufirin (2x)

se kosova me shqipri digjen
shkrihen per liri (2x)

ska fuqi me na nal turrin
n'mitrovic me ngrit flamurin

ska fuqi me na nal turrin hehej
n'mitrovic me ngrit flamurin.

heeeej nese shtjeret dibri
nese qahet toka

nese shtjeret dibri
nese qahet toka

oo ndarjet t'mitrovices
nuk lejon kosova.

ndarje t'mitrovices
nuk lejon kosova.

ska fuqi me na nal turrin
n'mitrovic me ngrit flamurin.

ska fuqi me na nal turrin hehej
n'mitrovic me ngrit flamurin.

heeej mitrovica e boletinit
jo nuk ndahet kurr per jet.

mitrovica e boletinit jo
nuk ndahet kurr per jet.

sat jet gjall UCK'ja
kosov osht e ka me mbet (2x)

ska fuqi me na nal turrin
n'mitrovic me ngrit flamurin
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)