Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hazbi Thera - Dasma

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E mi ka boe Djali 15 vjete,
Hajde n'dille o me bo shyhrete.
Haj si Shqiptart aman , e kan zanate,
O pa Muzik jo,jo Darsmen
Nuk e bajne.

E me familje lej,lej
valla dot bojm halle.
Rang Dang Dongi hajt darsmen me boe.
Baba thot Shqyipe Abazi, Nana thot Mahmut Ferati shum po thojn Azis Murati qikat thojn Shpat kasapin.

Baba thot Shqipe Abazi nana thot mahmut feratin Qikat thojn Shpat kasapin.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)