Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Shkurte Fejza - Hajde Zemer

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Udhetimi fillon nga zemra
e tek ti mbaron
njemijehere te qova fjale
ben sikur s.degjon
kur i shkruaj keta rreshta
te ndjej e te pres
mendo per te miren tone
me jep pakez shprese

ref.

hajde lales mos ma trazo shpirtin
fol e qesh moj zemer se
vitet po ikin
mes permes Kosoves
shetisim te dy
asgje nuk ma hjek merakun
vec te jem me ty

2.

Edhe pse me je aq larg
mua me degjon
vetem ardhja jote djalo
shpirtin ma qetson
i numroj ditet e mjera
me gishtat e dores
po shkrihem per ty mor djale
sikur topi i bores
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)