Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Dola Ne Pengjere

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lavdu qoft moj perendija
Qe ta dha ket bukuri jar x2

Nat e dit po kjaj si fmija
E s'po m'teren syt e mi x2

Dola ne penxhere
Synin kur ta pash
Piva ni got raki moj goc
Mashalla te thash

Mashalla te thash
Rakija me ka zan
Çuni osht i vogel
Nizam don me shku

Nizam don me shku
Leter do me m'çu
Ah mor çun i vogel o
S'ka kush me mi knu

Me ti knu ti knoj
Me ti shkru nuk di
Ah mor çuni i vogel o
Çka do t'boj pa ty

Çuno more çun
Gushen si pellum
Mos e pi rakin
Se te ban zullum

Zullumin m'ka gjet
More baca i vet
Hallaku t'kan hastret
Se je top sheqer
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)