Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vajzat Nga Kosova - Oj Lulja E Blinit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
oj lulija blinit ohh
kunja ja le baben ohh ?
oj lulija blinit ohh
kunja ja le baben ohh ?

hajt lule mos ki dert
bab ke lan e bab ke gjet
hajt lule mos ki dert
bab ke lan e bab ke gjet

oj lulija blinit ohh
kunja ja le nanen ohh ?
oj lulija blinit ohh
kunja ja le nanen ohh ?

hajt lule mos ki dert
nan ke lan e nan ke gjet
hajt lule mos ki dert
nan ke lan e nan ke gjet
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)