Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mateus Frroku - Testament Per Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
testament per ty
do ti jepja syt
per te pare serisht
bukurin tende te dashuruar
nese do te kthehej
perseri nje dit
jo un skisha per ta besuar

nese do t'me duhej
perseri ti thoja
zdo ta besoja
se keto jan fjalet
per buzeqeshjen tende
do ti zbrisja vite
un jetes sime
ref.
vetem zemren skisha per ta falur
ate do ta mbaja gjall per vete
se te mbyllur brenda kam te sotmen
aty kam te fshehur dhe te ardhmen

nese je ne shtrat dhe spo fle tani
me dergo ti nje mesazh
te lumtur
qe dhe un ta flak
gjith trishtimin tujte
se jeta eshte e shejnt
por e shkurter

bukuria jote qenjen time vrau
do t'kisha dhen un
qindra miliona
qe tek un te vije
dhe kuptim ti jepje
prap ditve tona
ref.
vetem zemren skisha per ta falur
ate do ta mbaja gjall per vete
se te mbyllur brenda kam te sotmen
aty kam te fshehur dhe te ardhmen

tex&muzic: pirro cako
orkes:alfred kacinari
kendon:mateus frroku
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)