Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ani Çuedari - Loti I Gjelber

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Arome konjaku
Premtim i kuq i papjekur
Gjerat qe ai njihte
Sendet qe kish prekur
Kish nje muskul te thjeshte
Te ndershem ne zemer
Kjo te bente ty nje tjeter femer

Ishte nata jone
Qielli yne, yjet tane
Gjithcka eshte ok te thane
Ai iku nga kjo bote
Lote te gjelber u thane
Djerse i dhe sot
Ngre syte per te lindur nje ylber
Pse nuk eshte. tha nje eshte ketu
Ku u fsheh ajo thash
Luan me pluhur

Ne rruget ku shkon pluhur
Kepuce e lodhur
Ti ndihesh e mpiksur
Fryme e trembur
Si shembja qe thellohet pas shpine
Ti ndjen krisjen e cdo stine

Ne qytet kalon mengjesi i zakonte
Ne frym shket ende
Ti je e paforte
Doje puthje zemren germon
S’ndieve me buze pa krare per mbi ti me
Bota pret brishtesine
Duart e ftohta te saj
Merr me ajer kaq shume faj
Qielli u fik yjet rane
S’folen me si je

Jo nuk eshte fundi i bukur si perralle
Zemra te pikon vec mall
Syte e tu te trembur qe arrinin tek une
Je kaq larg pran meje nuk je

Doje puthje zemren germon
S’ndieve me buze pa krare per mbi ti me
Botra pret brishtesine
Duart e ftohta te saj
Kaq shume faj
Qielli u fik yjet rane
S’folen me si je
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)