Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valon Azizi - Unazen Kujtim

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Pse n`gisht unezenn nuk e mban?
Pse po ma kthen edhe vetem qan?
Pse s`ke guxim mem than me mu sdon me kan?
se t`kan feju shokt me kan tregu
se t`kan feju shokt me kan tregu

Ref.
Unazen kujtim , Unazen kujtim lendon shpirtin tim , lendon shpirtin tim , Unazen kujtim , Unazen kujtim , lendon shpirtin tim , lendon shpirtin tim

Shuj mos me thuj ma as 1 fjal ,
shuj mos ma kujto se na ka nda , kshtu fati qenka shkru me lot me u largu, kqyrum veq ne sy e me thuj dashni ,kqyrum veq ne sy dhe me thuj dashni

Ref.
Unazen kujrim , Unazen kujtim , lendon shpritin tim , lendon shpritin tim , unazen kujtim , unazen kujtim , lendon shpritin tim , lendon shpritin tim
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)