Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Afrim Muciqi - Matanë Bregut Matanë Detit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Matanë bregut, matanë detit,
Kish fillu hana me dal',
Ish nji djal' por si bir mbretit,
Me nji vajz' ka ra n'sevda

Vajza I thot' Na kan' diktue,
Tash na duhet per m'u nda.
Djali thot moj zemra ime,
Ti martohesh un' beqar.

N'at' sahat qi t'bahesh nuse,
Dil' n'dritare vash' me t'pa.
Syt e zi faqet e kuqe,
Më bajnë vash' o për me kja.

N'fund të detit asht laiku,
Aty kush nuk na dikton.
Sa i mbarun-e k'to dy fjalë,
Mbrenda ranë të dy bashk.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)