Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Parashqevi Simaku - Haxhirea

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Haxhire moj Haxhire,
Lalen tate ku e le,
Lalen tate ku e le.

Haxhireja na ka ike e,
Me kapele republike,
Me kapele republike.

Nanananana naj naj naj naa
Nanananana naj naj naj naa
Nanananana naj naj naj naa

Haxhireja osht kacak eee,
Neper fusha neper male
Neper dete, oqeane.

Haxhire moj Haxhire,
Lalen tate ku e le,
Lalen tate ku e le

Haxhire moj Haxhire,
Lalen tate ku e le,
Lalen tate ku e le

Haxhireja na ka ike e,
Me kapele republike,
Me kapele republike.

Oj oj oj oj
Oj oj oj oj
Oj oj oj oj
Oj oj oj oj

Oj Oj oj oj lajle
Oj Oj oj oj lajle
Kujtova se binte shi,
Ato ishin lot't e mi.

Oj Oj oj oj lajle
Oj Oj oj oj lajle
Kujtova se binte shi,
Ato ishin lot't e mi.

Haxhireja, Haxhireja, Haxhireja,

Nanananana naj naj naj naa
Nanananana naj naj naj naa
Nanananana naj naj naj naa

Nanananana naj naj naj naa
Nanananana naj naj naj naa
Nanananana naj naj naj naa
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)