Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Amazone Jam

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Po më braktis,pa dhembshuri,
Loti u nis po un dua ta fshi
Sjam nga ato që qajn e vajtojn
Jam nga ato që në dashuri luftojn.

Nuk të pëlqeva kur isha e but
Nuk të pëlqeva kur isha e urt
Tani u ktheva për ty të luftoj
U ktheva që të pushtoj.

Ref:

Amazone jam
Forcën un e kam
Nuk luftoj un me shpat e shigjet
Veq me menquri e pak me bukuri
Amazonet pushtojn çdo ushtri.

Amazone jam,dal në dyluftim
Nëse kjo dashuri ësht betej
E shfrytzoj trupin tim
E shfrytzoj sharmin tim
Amazone jam-do të rëmbej.

Hajde tash o shpirti im
Hiq pa fjal në dyluftim
Më trego se sa je trim
Le ti japim përfundim.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)