Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ema Qazimi - Kënga Zjarr

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
U sul fashizmi i etur për shkatrrim
e ball përball' u ndesh në Shqipëri
por ne të bijtë e urrisë e të mjerimit
t'rrept kundër tij u hodhëm me furri...

Kur para nesh ra shoku komisar
ne s`qame por me d fort kenduam
kengen plot zjarr

Nder kontinente Zjarret nuk u shuan
e perseri kudo pop derdhet gjak
na i vrasin shoket qe drejtesine e duan
dhe botes prape duan ti vene flake

por ne mbajme lart flamurin proletar
dhe me fort kendojme
kengen plot zjarr

Sot Shqiperia ka shoke emiq ne bote
e dot s`na tremb asnje tramundane
ushtare t elirise ne jemi shoke
kalitemi ne shpirtin proletar

s`harrijme ata shoke qe rane ne revolucion
e me fort kendojme
kete kengen tone
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)