Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Lindita Sota - Dashuria Më E Madhe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Tringëllinë një zilkë mushke,
tej këndon dhe bulku
po nga krisma e një pushke,
dridhet tërë muzgu
me barrot edhe me hekur,
toka ime ësht' ngarkuar,
vjeshtë e tretë flak e ndezur
fushat, malet ka mbuluar.....
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)