Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Liliana Kondakçi - Krenari E Brezave

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shkon mbi ujerat e bardha Shqiponja
Njerezit e punes ndien prane
Njerezit qe rriten cdo dite nga Partia
Vrullin e shqipeve kane!

Ne, si qerpiket rreth drites se syrit,
Jemi gjithmone prane saj,
Jeten e ngrejme te paster e te bukur,
Vendin lulezojme ne cdo skaj.

Kur flet partia merr zemra force te re,
Drite e saj eshte drite e viteve,
Gjithe Shqiperia kenge thur pambarim,
Ti je krenari e brezave.

Ja, vijme nga puna te qeshur ne vatrat,
Foshnjat me gaz ledhatojme,
Ndertojme te sotmen e ndritur,
Te ardhmen e bukur shikojme.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)