Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerim Hajra & Faruku - Aman Aman Gjermani

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ne rini kam ardh ngurbet
e lash vetem nanen tem (2x)

ref:1
aman,aman,gjermoni
e shkreta gjermoni,
mu mashtrove ne rini
qe ty kam gjith pasuri (2x)

mkalon jeta ne gurbet
kur dot kthehem sdi as vet

mkalon jeta ne gurbet
po por titna ktu dot vdes

(ref:2)
aman aman gjermoni...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)