Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi - Kalaja E Festivalit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Muzika Tish Daija
Kenduar ne Fest. e 17-te te kenges ne RTV.

Pa shihni, kush vjen nga mali,
Pa shihni, kush vjen nga fusha,
Kalaja e Festivalit
Nje dasem madheshtore ka.

Me fustanelle e xhubleta,
Me kenge e valle e buqeta,
Gjithe ngjyrat qe ka jeta,
Shpalosi mbare Shqiperia.

Mbledhur kenge e valle plot
Nga i gjithe Atdheu,
Si nje lule mali
Harreja shpertheu
Sup me sup si kala
Ti vallezo Shqiperi, e bukura.

Kenduam ne plot drite edhe plot gaz
Ke Gjirokastren tone Kala.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)