Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Letër Nga Kosova

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me erdh nje leter nga Kosova
Hajde djalo se t'harrova

T'ka harrue nena shkrete
Hajde djal mos rri n'gurbet

Hajde te shkojna ne Prizren
Se atje kem t'bukrin vend

Hajde te shkojna ne Ferizaje
Se atje kem babe e nane.

Hajde t'shkojna ne prishtine
Se atje kem gjithe shoqnin

Hekim malle dhe kendojm
larg atdheut mos t'jetojm.

Albumi:Kuvendojn dy motra
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)