Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Rritu Gocë E Vogël

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sec u keput nje yll
e vajti pran henes
rritu goc e vogel
oho me nazet e nenes

II
kur ma bjen kafen
ne pellemb te dores
rritu goc e vogel
oho me nazet e nenes

III
Shkon lumi val val
syrin as ma fal
ah moj goc e vogel
oho m'bahet mal

IV
me nazet e nenes
rritu e dhe pak
kur dot rrish te une
dot behesh rehat
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)