Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nikollë Nikprelaj - Ti Moj Lulja E Malësisë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti moj lulja e Malesis
Per ty kanges du m ja nis
Per ty kët kange du me knu
Ta din gjithkush se Të Du
Oj lulja e Malesisë (2 her)

Babes e Nanes do t ju tham vet
Se te dua e t kam per jet
Kur pranvera te lulezoj
Krushqit per ty do ti qoj

Oj lulja e Malesisë o heej
Oj lulja e Malesisë o heej

Flokte zez fustan të kuqe
Ma e bukra do t'jesh ndër nuse
Ja merr hanes bukurinë
Ma shton Shpirto KRENARINË

Oj lulja e Malsisë o heej
Oj lulja e Malsisë o heej
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)