Më mbaj mend (për 1 muaj)

Njomza Kallaba - Dy Metra Nen Dhe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I.
Si kapela te grisura mbi koka jeta me marrin po na rrin,cdo mengjes bertima pa cicerrim helmin e fundit sod e perbiva edhe nje hale e kaperdiva pa burrerri

REF..I palove e i hodha dy metra nen dhe me premtime e zhgenjime let vdesin atje rrobat tona te palara u mblodhen me vjet i varrosa krejt dy metra nen dhe.
II.
Kaperceva murine durimit ishte aq i lart rrokaqjell,por ti nuk do te skuqesh as ne diell,si porcelan te cmuar te pata tash e kuptova sa shume e zgjata pa dashuri.

REF..I palove e i hodha dy metra nen dhe me premtime e zhgenjime let vdesin atje rrobat tona te palara u mblodhen me vjet i varrosa krejt dy metra nen dhe.

Se turpi yt qe moti fle edhe me thell se dy metra nen dhe,me gozhda une rugen do ta shtroj se nuk kthehem atje ku je.

Ref..I palove e i hodha dy metra nen dhe me premtime e zhgenjime let vdesin atje rrobat tona te palara u mblodhen me vjet i varrosa krejt dy metra nen dhe.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)