Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaske Curri - Kenge Per Laver Bariun

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mora Vasin e gajdes
More i ngrita,o Laverit kenge
Mos me thoni pse e bera
O i takon,o eshte gur i rende

(Refreni,2 here)
Bjeri klarinetese
O Laver te keqene
Digjon bota ,gjith mileti
Me ty mburrete Permeti

Djem e cupa ke martuar
Qe skane te nemeruar
Sa gosti e sa sebepe
Te gjithe I ke bere per vete

(Refreni,2 here)

Ajo dora e florinjte
Ai zeri I bilbilit
Neper vite do t'jetosh
Sa permeti I trendafilit

(Refreni,2 here)

O Permeti i kengese
I penes,i mendjese
Me skluptore e me shkrimtare
O Permet ze vend te pare
Hajde shikoni Permene
Ka tradite te presi mbrene

( Refreni,2 here)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)