Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hazbi Thera - Urime Dhe Pershendetje

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ndegjues te dashur mirdita.
Emisjoni ndegjuesit tan pershendesin dhe urojn.
Urimet dhe pershendetjet.
Babai Qazimi me nenen Zilficen kan shpreh deshir qe djalit te tyre 12 vjeqar.
T'ia urojn 24 Pranveta te plota.
Ne urim marrin pjes tezet dhe baxhanaket.
Urimin e perciell kenga u rritsh sa kulla e Parisit.

Babai Xherxhelezalia me nene Elezisen.
Kan shpreh deshir qe djalit te tyre t'ia urojn.Marrjen e patentit te pantulleve.
Ne urim marrin pjes daja me 56 tull gjyshja sa kish dek.
Babgjyshi i shtim n'krevet.
Urimi e perciell kenga e bofsh ndeshjen sa ma shpejt
.
Nena Havushja eshte shum e merrzitur se para dy ditve i kish dek pula.
Fateqsia ma e madhe osht se gjeli i tyre ka mbet ne vetmi.
Urimin e percjell kenga um cofi pula mbeta pa vez.

Anallgini ka shpreh deshir.
Qe shokut te ti te dashuri andollit t'ia uron daljen nga afati.
Ne urim marrin pjes barrallgini,kampicilin,hampicelini,pelicilini,
cefaleksini,aspirini,katalisimi,kanalizimi
katasizasolli,infuzjoni,3 motrat medicjonale dhe sirupu per koll.
Urimin e percoll kenga pom dhem krija.

Hagjiavaca ka shpreh deshir qe burrit te vet te dashur Haxhitekerrleku.
T'ia uron shkuarjen ne Haxhillek per se 5 her.
Urimin e percoll kanga shkofsh e mos u kthefsh kurr ishalla.
Ne urim bashkangjitet edhe mbesa Shpresa e cila e pershendet haxhiun me kengen Qao maqomen.

Mbaroj edicjoni ndegjuesit tan urojn dhe pershendesin.
Tash vazhdojm me disa barcoleta.

Nje her ne kohen e lasht.
Pas 7 kodrave.
Pas 7 maleve.
Pas 7 oqeaneve.
Pas 7 bjeshkeve.
Pas 7 detrave.
Pas 7 lumenjeve.
Pas 7 brigjeve.
Jetonte nje princ.
Nje dit princi u zgjua dhe tha kaja be none edhe un sa larg jom tu jetu.

Profesori i fizikes i pyet nxensat?
A din dikush te me tregoj qa osht rryma elektrike?
Njeri prej nxencave e qoj doren dhe tha.
Rryma elektrike shok profesor,eshte gjini femrore e cila nuk guxon te preket se Ndegjues te dashur mirdita.
Emisjoni ndegjuesit tan pershendesin dhe urojn.
Urimet dhe pershendetjet.
Babai Qazimi me nenen Zilficen kan shpreh deshir qe djalit te tyre 12 vjeqar.
T'ia urojn 24 Pranveta te plota.
Ne urim marrin pjes tezet dhe baxhanaket.
Urimin e perciell kenga u rritsh sa kulla e Parisit.

Babai Xherxhelezalia me nene Elezisen.
Kan shpreh deshir qe djalit te tyre t'ia urojn.Marrjen e patentit te pantulleve.
Ne urim marrin pjes daja me 56 tull gjyshja sa kish dek.
Babgjyshi i shtim n'krevet.
Urimi e perciell kenga e bofsh ndeshjen sa ma shpejt
.
Nena Havushja eshte shum e merrzitur se para dy ditve i kish dek pula.
Fateqsia ma e madhe osht se gjeli i tyre ka mbet ne vetmi.
Urimin e percjell kenga um cofi pula mbeta pa vez.

Anallgini ka shpreh deshir.
Qe shokut te ti te dashuri andollit t'ia uron daljen nga afati.
Ne urim marrin pjes barrallgini,hampicelini,pelicilini,
cefaleksini,aspirini,katalisimi,kanalizimi
katasizasolli,infuzjoni,3 motrat medicjonale dhe sirupu per koll.
Urimin e percoll kenga pom dhem krija.

Hagjiavaca ka shpreh deshir qe burrit te vet te dashur Haxhitekerrleku.
T'ia uron shkuarjen ne Haxhillek per se 5 her.
Urimin e percoll kanga shkofsh e mos u kthefsh kurr ishalla.
Ne urim bashkangjitet edhe mbesa Shpresa e cila e pershendet haxhiun me kengen Qao maqomen.

Mbaroj edicjoni ndegjuesit tan urojn dhe pershendesin.
Tash vazhdojm me disa barcoleta.

Nje her ne kohen e lasht.
Pas 7 kodrave.
Pas 7 maleve.
Pas 7 oqeaneve.
Pas 7 bjeshkeve.
Pas 7 detrave.
Pas 7 lumenjeve.
Pas 7 brigjeve.
Jetonte nje princ.
Nje dit princi u zgjua dhe tha kaja be none edhe un sa larg jom tu jetu.

Profsori i fizikes i pyet nxensat?
A din dikush te me tregoj se qka osht rryma elektrike?
Njeri prej nxenxave e qoj doren dhe tha.
Rryma elektrike shok profesor,eshte gjini femrore e cila nuk guxon te preket se xtztxtzt.
OK mendim i mir.
Ather na trego nga vjen rryma elektrike?
Rryma elektrike shok profesor vjen nga kopshti zoologjik.
Prej nga e ke kit mendim ti?
Po sa her qi nalet rryma baba jem thot a e nalen ata majmuna.

Shkon djali te shpia tu kajt e tu bertit.
O be o be.
Oj nane be e ka vra baba gishtin o bre o nane bre.
Nana i thot mir be djal baba e ka vra gishtin e ti po kan. Pse po kan?
O baba e vrajti gishtin un ja nisa me kesh edhe baba um rrehi.

Lutja e voglushit.
Nje voglush qdo her qi binte me flejt e bente nje lutje.
O zot nimoji Qiljetes Gentes Adelines Znefines Bleones Rovenes Nores edhe shum kengetareve te tjera.
Qe edhe ata te ken tesha sikur un.
Se po me dhimen kur pi shoh pa tesha.

Tash ne fund do tju tregoj nje perrallëë.
Ka qen nje tupan,tupani ra ne tok dhe u qkyee.
Dhe mbaroj barcoleta.
Palidhje barcolet aa.
A mos deshet krejt barcoletat me ja u kallzu me lidhje.
Hhahahahahahahhaahah.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)