Më mbaj mend (për 1 muaj)

Selami Kolonja - Vajza E Ëndrrave

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Esmerke me ishe moj
Kush te hodhi kripe
Ja me thuaj ajde moj
Ja moj me thuaj ike
Te pashe ne enderr moj
Sikur loznim toke
Un te perkedhelja moj
Me doren mbi koke
Te pashe ne enderr moj
Sikur loznim bashke
Ah moj ender pse me zgjove
Sprite edhe pake

Ref...
Pse me qenke ligur pse me qenke tretur
Bukuri e ralle a per mu je djegur
Se per ty un po kendoj me zerin e bilbilit .......2 here
ndaj te lutem shikom drejt dhe jo me bisht te syrit.

Te kem krah te fluturoj
Te rembej edhe te shkoj
Se pa ty qetesi nuk gjej
Edhe jeten se pelqej
Sevdaja shoke sevdaja
Eshte me keq se fukaraja
Ja me mike lermeni
Ja me mire thermeni

Ref...
Pse me qenke ligur pse me qenke tretur
Bukuri e ralle a per mu je djegur
Se per ty un po kendoj me zerin e bilbilit .......2 here
ndaj te lutem shikom drejt dhe jo me bisht te syrit.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)