Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - S'kam Kujtue Se M'gjen Pranvera

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
S'kam kujtue kurrë për jetë
Se do t'vjen kjo ditë
Me ja kthy shpinën familjes
Me than lamtumirë

Me ja kthy shpinën familjes
Me than lamtumirë

Ref...
S'kam kujtu se m'gjen pranvera
Tuj punu në dhena tjera
Tokat tona i lam të djerra
Haj moj jetë e zeza

Kurr moj jetë nuk më gëzove
Veç me hidhrim
Si nuk pate pak mëshirë
Për mue jetim

Si nuk pate pak mëshirë
Për fmijët jetim

Ref...
S'kam kujtu se m'gjen pranvera
Tuj punu në dhena tjera
Tokat tona i lam të djerra
Haj moj jetë e zeza

Guri nuk peshon n'vend t'huaj
Të parët kan thanë
Në Kosovë ni grusht ma shumë
Hasmit i kisha dhanë

Në Kosovë ni grusht ma shumë
Hasmit i kisha dhanë

Ref...x2
S'kam kujtu se m'gjen pranvera
Tuj punu në dhena tjera
Tokat tona i lam të djerra
Haj moj jetë e zeza.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)