Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc - Per Endrren E Nje Jete

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
PER ENDRREN E NJE JETE PER TE ARRITUR QELLIMIN ZGJODHI RRUGEN E KEQE ZGJODHI DHUNEN DHE KRIMIN!!!

Dite e shtune 22 nentor
me shqetsimin brenda vetes celularin ne dore
ne telefon te merrja si gjthmone per tu takuar thirrje pa pergjigje cvalle te kesh pesuar
e dija, e ndjenja, e kisha kuptuar
ne rrugen qe ti ecje cdo gje eshte e kufizuar.
mos valle eshte e ME BALLASH
hapi ti ta ndal mision me kriminale
apo krevati ne spital.
ora ka kaluar tani me eshte vone
telefoni mbyllur friken mua po ma shton
nje mesazh me vjen nuk guxoj qe ta lexoj
nje parandjenj e keqe qe nuk dua ta mendoj mandata kishte ardhur e shtune e mallkuar mesazhin e lexova te kishin arrestuar

REF:
Per endrren e nje jete per te arritur qellimin zgjodha rrugen e keqe zgjodha dhunen dhe krimin tashme i penduar me zemer te plagosur rrini pas hekurash ti rri i burgosur (2x)

Liria e nje shoku sa shum na ka kushtuar
eshte bere ti thyej zemrat dhe shpirtin na ka bluar. Na ka ngelur vetem
nje fotografi qe nga kohet e pathena
nga profesioni te zi.
Atehere kur asgjen nuk ish ende filluar
e dije, e prisje, e kishe kerkuar
rruthina e cdo dite e nje jete kohe
kerkoje jeten tende ne nje tjeter bot.
Doje te shkruaje ne mes te llumit te zi
zerin te degjoje skishe frike njeri.
Vlonen e shtat kur ti ishe ushtar
ne banke kriminale kunder teje hapi zjarr
kurre se kishe menduar se prisje jo aspak por padrejtsia e jetes vu duart ne gjak.
Askush s'mund ta besoj vecse kur e jeton
por jeten e sheh ndryshe
kur plumbin te peshkon!!

REF:
Per endrren e nje jete per te arritur qellimin zgjodha rrugen e keqe zgjodha dhunen dhe krimin tashme i penduar me zemer te plagosur rrini pas hekurash ti rri i burgosur (2x)

Nje nene po qan kerkon birin e vet
nje vajze qe te donte akoma po te pret
zemra e nje vllai po vuan bashk me ty
shoket tend te shkuajne me lot ne sy
i dehur nga paraja nga krimi dhe pushteti
nga ndenja e genjeshtrimi te jesh burrsi nje qyteti gabimi i pafajshem te rrezikosh lirin
viktimi i kti sistemi qe te vodhi lirin
o shok mos u merzitesh
sdo jesh kurr i vetmuar
te gjith jemi me ty
nuk te kemi harruar.
Per sa kohe pas hekurrash do jesh ti i prangosur do jene dhe zemrat tona bashke me ty burgosur. sa here me shoqerin nje got do t'kthejm ne
do pime nje gote per ty
DO JESH DHE TI ATJE.

REF:
Per endrren e nje jete per te arritur qellimin zgjodha rrugen e keqe zgjodha dhunen dhe krimin tashme i penduar me zemer te plagosur rrini pas hekurash ti rri i burgosur (2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)