Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Çka Ka Zogu

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Qka ka Zogu qe po qan e, ka lan Shpi ka lan vatane ee.
(Ka lan motra e vllazni e ka ardhur gurbtli ee 2x)

Qka ka Zogu qe vajtone, po vajton e spo kendon ee.
(Ka lan miq ka lan shoqni e ka ardhur gurbet t’zi ee 2x )

Qka ke Zog qe ste ze gjumi, athu nata ku te zunii.
( A ke buk e a ke uj, a pot plak dheu i huj ee 2x)

Del ne der nan e mjer, e kqyr rrugen dimen veree.
( E kqyr rrugen nan e ngrat, dit e nat len deren hap ee 2x)

E len hap po te pret, po i run mollat vjet per vjet e.
( kthehu bir nvatanin tan, se gurbeti esht i ran 2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)