Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Guri I Randë Në Troje T'veta

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ne mes te atdheut lind ne kulla kosat qiellore o po vin burrat o kurr nuk vdesin o kurr nuk plaken me flake baroti ja mbulon plagen. sot ne kuvend te arbrit linden djepa kullat i ngrisin me mijra shkrepa por lokja e moqme ja flet ni fjale kullat i ngriti vetem per arber. hej hej hej net rrin shqiponja ne trojet gurit gjethi lirie e ngrisin flamurin nga ajo dit o net na qel nga jeta o guri rande rrin ne trojet e veta.

sot mblidhet shqipja drite leshon rrezja shqipet i mbjellin per mijra breza sa her martohen djem edhe vajza aj cope memedheu e lun unaza. si valet e gjakut bajlozet erdhen si gurr prej gjaku drite leshon rrezen po kur nuk teret po kur nuk thahet sa heq duvakun e mbulon plagen. hej hej hej net rrin shqiponja ne trojet e gurit gjethi lirie e ngrisin flamurin nga ajo dit o net na qel nga jeta o guri rande rrin ne trojet e veta.ref.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)