Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Veleshtare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Veleshtare moj kokone veleshtare moj kokone
moj ta preksha syn e zi
moj ta preksha syn e zi

mora vesh se je sëmure
mora vesh se je sëmure tpaska ra e bardha li
tpaska ra e bardha li

veleshtare eja ke lala
veleshtare eja ke lala ti mbush dur me portokalla
ti mbush durt me portokalla

portokalla e limona
portokalla e limona veleshtare se bon nona
veleshtaren se bon nona
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)