Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Nusja Jonë Gjithë Lezet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O ka ra dielli ka ra hana
Mbi qerpik te çiftit te ri
O dhandrri diell e nusja hana
Jane lidh bashke me dashuni

O dhandrri diell e nusja hana
Jane lidh bashke me dashuni

Ref...x2
Nusja jone gjith lezet
Sa gezim na prune ne shpi
Prinder le prinder gjete
Trashegohet çifti i ri

O çohu dhanderr merr nji valle
Merre nusen dore per dore
O marshalla ç'te paska hije
Si bakllava ne çenie

O marshalla ç'te paska hije
Si bakllava ne çenie

Ref...x2
Nusja jone gjith lezet
Sa gezim na prune ne shpi
Prinder le prinder gjete
Trashegohet çifti i ri

...

Ref...x2
Nusja jone gjith lezet
Sa gezim na prune ne shpi
Prinder le prinder gjete
Trashegohet çifti i ri.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)