Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Stina E Gjakut

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Marsi hershem sjell pranveren
Tan Kosova i hap deren
Por kuçedra me nxitim
Heken stinen ne trishtim

Por kuçedra me nxitim
Heken stinen ne trishtim

Qyqavica leshon piskamen
Sharri plak po ja ban gjamen
Drini i bardh e Drini i zi
Derdhen kuq neper Shqipni

Drini i bardh e Drini i zi
Derdhen kuq neper Shqipni

Ref...x2
Jo nuk shkelen stinet tona
Pa u shterru Drini e Valbona
Se nga gjaku stin per stin
Nan Kosova mbjell lirin

Stin per lulet stin e gjakut
N'gjysem shtiz e ul bajrakun
Rozafati e shterr gjinin
Buna derdh me lot pikllimin

Rozafati e shterr gjinin
Buna derdh me lot pikllimin

Ne pranver kur lulet çelin
Vin barbaret e i shkelin
Vall te mjeret nuk e din
Se i ka moti kater stin

Vall te mjeret nuk e din
Se i ka moti kater stin

Ref...x2
Jo nuk shkelen stinet tona
Pa u shterru Drini e Valbona
Se nga gjaku stin per stin
Nan Kosova mbjell lirin
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)