Sadete Shkodra & Besim Limani - Vajz Moj Vajz

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vajze mori vajz
ti sa mir po lajshe
e me lot po qajshe
nuk po qaj
nuk po qaj per nanen
as per baben plak.
por po qaj dashnorin
qe me ka shku shum larg
sa large ai ka shkue.
leter te ka shkrue.
martohu oj vajzo
se un jam martue
2her
dashuri te vraft rrufeja
s'te vjen keq per qikat e reja.
lotet rrjedhin sikur shi.
ato qajne per djemte e ri
e hutuar une kam mbet.
tani jam duke u tret
hallin mua kush s'ma din.
ne vetmi kaloj rinine
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)