Vellezerit Lleshi - Ruaje Nderin Ajshe Bijë (Kënga E Ajshe Azemit)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
per kosoven e kem fjalen,
marrim shembull azem males,
Ne rugove lindi bujari,
s'duroi vuajtje nga tradhetari,
s'duroi vuajtje as roberi,
la kosoven,shkoi n 'turqi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)